loader
TV

Ambilight - jaki telewizor kupić?

Technologia Ambilight nie jest absolutną nowością na rynku telewizorów, ale dopiero wraz z pojawieniem się wielu nowych telewizorów z tą funkcjonalnością rozwiązanie to zyskało ogromną popularność.

Jak działa Ambilight?

Telewizory z systemem Ambilight emitują jasną poświatę z powrotem na ścianę za telewizorem. Dzięki takiemu rozwiązaniu efekt wizualny podczas oglądania telewizji jest z pewnością lepszy, bardziej wyrazisty i trójwymiarowy. Telewizory z systemem Ambilight mogą emitować poświatę wzdłuż wszystkich krawędzi lub tylko wybranych, co oczywiście wpływa na ostateczny efekt wizualny. Telewizory z tą technologią to urządzenia z rodziny Smart TV, które mogą mieć różne funkcje i rozwiązania technologiczne (w zależności od wybranego modelu), a także różne parametry sprzętowe (przekątna ekranu, klasa energetyczna). Telewizory Ambilight można znaleźć w ofercie marki Philips, lidera tej technologii. W sprzedaży jest wiele modeli telewizorów tego producenta z technologią Ambilight.

System Ambilight - formaty znalezione w telewizorach

Na rynku dostępnych jest wiele telewizorów z funkcją Ambilight, ale nie wszystkie urządzenia używają jej tak samo. Telewizory dwustronne to dobre rozwiązanie do małych przestrzeni. Telewizory trójstronne - zapewniają lepsze wyczucie głębi obrazu. Idealne do użytku w pomieszczeniach, w których telewizor stoi na stoliku nocnym, półce lub podstawce (świecący bokiem i do góry). Telewizory z 4-drożnym podświetleniem - idealne do dużych pomieszczeń. Najlepiej sprawdza się w sytuacjach, gdy telewizor zostanie zawieszony na ścianie. Ambilight nie ma stałej intensywności i koloru, ale dostępne są różne tryby. Podświetlenie może odpowiadać treści wyświetlanej na ekranie. Świetnie sprawdza się nie tylko podczas oglądania filmów, ale także podczas gier na konsole.

Jak wybrać telewizor z systemem Ambilight - na co zwrócić uwagę

Wybór telewizora zawsze nie jest łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę, jak wiele modeli jest dostępnych na rynku, a niektóre różnią się pozornie błahymi detalami, które jednak znacząco wpływają na komfort użytkowania urządzenia. W przypadku telewizorów Ambilight sprawa jest trochę łatwiejsza, ponieważ od razu odrzucamy wszystkie urządzenia bez tej technologii, a wśród tych, które pozostają, staramy się znaleźć urządzenia o optymalnych parametrach. Warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

Cena - Czasami lepiej odłożyć zakup, wydać więcej i wybrać urządzenie o najlepszej wydajności.

Przekątna ekranu - warto wybrać telewizor w zależności od odległości między ekranem a widzem. W małych pomieszczeniach telewizor 43 "lub 49" sprawdzi się lepiej niż telewizor 65 ".

Typ Ambilight - najbardziej efektowne będzie oświetlenie 4-stronne, ale na małych powierzchniach lepiej zastosować oświetlenie dwustronne.

Dodatkowe opcje - telewizory Smart TV i telewizory Smart TV Ambilight z reguły oferują różnego rodzaju bezpłatne usługi. Warto zwrócić uwagę na to, jakie prezenty i subskrypcje jest gotowy zapewnić producent urządzenia.

Telewizory Ambilight są uważane za urządzenia, które zwiększają możliwości oglądania filmów i grania w gry konsolowe. Jeśli tylko nas na to stać, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, które jeszcze bardziej podniesie jakość domowej rozrywki.