loader
Audio

Jaki gramofon kupić?

Pomimo pojawienia się nowych mediów i sposobów nagrywania muzyki, winyl pozostaje ulubieńcem prawdziwych melomanów. Powiemy ci, jak wybrać odpowiedni gramofon.

Zdaniem melomanów, w odróżnieniu od cyfry, winyl to nie tylko czystość i głębia, ale ciepło i ożywienie dźwięku. Już sam proces rozwijania płyty, umieszczania jej na gramofonie, dotykania ścieżki igłą budzi zachwyt, zwłaszcza jeśli jest to stare nagranie z kolekcji rodziców lub najnowsze wydawnictwo ulubionego artysty. Do odsłuchania tych nagrań potrzebny jest transformator dźwięku zwany gramofonem.

Jakie są rodzaje gramofonów?

W przeciwieństwie do gramofonów z dawnych lat, gramofon często nie jest konstrukcją samowystarczalną, ale jest częścią systemów głośnikowych wraz z głośnikami, wzmacniaczami i złączami. Mniej powszechne są tak zwane kombajny - odtwarzacze, w których wbudowane są wszystkie niezbędne komponenty, w tym akustyka, wzmacniacze, złącza do podłączenia do PC. Z reguły jakość dźwięku na nich jest zauważalnie niższa niż w pełnoprawnych przetwornikach akustycznych. Pierwszym krokiem do podjęcia decyzji, który gramofon kupić, jest zapoznanie się z jego podstawową konfiguracją.

Audio-Technica AT-LP60-USB

Audio-Technica jest w stanie konwertować muzykę winylową na pliki cyfrowe. Audio-Technica ma bardziej dyskretny styl w porównaniu do jasnego lakieru Lenco i efektownej obudowy Crosley. Plastikowa obudowa w kolorze srebrnym lub czarnym ma błyszczące wykończenie; proste ramię i mocowania na osłonie sprawiają, że wygląda dwukrotnie drożej.

Konfiguracja jest nieco trudna. Zajmuje trochę pracy - precyzyjne ustawienie odlewanego aluminiowego krążka i założenie paska na miejsce (ramię nie wymaga regulacji) - ale może to zrobić nawet początkujący. Kompaktowy AT-LP60-USB zajmuje bardzo mało miejsca - trochę więcej niż winylowy pokrowiec. Podobnie jak w przypadku wszystkich gramofonów, należy go zainstalować na poziomej sztywnej powierzchni, jak najdalej od głośników, aby uniknąć sprzężenia zwrotnego. Po instalacji korzystanie z odtwarzacza jest prawie tak wygodne i proste, jak odtwarzacza CD.

Sencor STT 312UR

To gramofon z napędem paskowym; 33, 45 i 78 obr / min; elektroniczna regulacja prędkości; wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy; wkładka i pokrywa są w zestawie

Camry CR 1113

Nowoczesny gramofon Camry CR 1113 to nie lada gratka dla miłośników klasycznego brzmienia. Możesz go używać do odtwarzania płyt winylowych z jedną z trzech prędkości: 33/45/78 rpm. Ponadto, gdy nie słuchasz płyt, możesz skorzystać ze wbudowanego radia AM / FM. A gdy masz ochotę na chwilę ciszy, gramofon może służyć jako zegar ... lub jako budzik. Połączenie klasycznego gramofonu z nowoczesną elektroniką w jednym modelu daje znacznie więcej możliwości niż posiadanie osobno gramofonu i radia, a także oszczędza miejsce. Camry ma dwa głośniki o łącznej mocy wyjściowej 3 W (1,5 W każdy). Jeśli chcesz go rozbudować, możesz łatwo podłączyć zewnętrzne głośniki z wyjściem AUX. Jeśli jednak chcesz cieszyć się muzyką w izolacji, masz tu gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Całość dopełnia wyświetlacz LCD, na którym można zobaczyć czas oraz wprowadzić ustawienia.