loader
Audio

Jakie słuchawki dokanałowe kupić?

Kiedy planujesz kupić słuchawki, to musisz wiedzieć, że nie jest możliwe znalezienie idealnego rozwiązania na każdą okazję, ale przy odpowiednim podejściu nie będzie trudno wybrać optymalny model specjalnie dla swoich wymagań. Opowiemy ci o cechach różnych typów słuchawek i pomożemy zdecydować, które z nich są dla ciebie odpowiednie.

Określenie projektu

Wybór projektu w dużej mierze zależy od tego, jak zamierzasz używać słuchawek. Jeśli chcesz nosić je ze sobą w kieszeni lub torebce, będziesz potrzebować kompaktowych modeli, ale w domu możesz też pozwolić sobie na większe urządzenia.

Słuchawki douszne

Najprostszy jest typ wkładek dousznych, które po prostu podłącza się do ucha - na przykład Apple EarPods, Samsung EO-EG920L, JVC HA-EN10-W. Główną zaletą tego typu słuchawek jest ich kompaktowy rozmiar i niski koszt. Główną wadą jest niewygodne mocowanie. Każdy z nas ma swoje własne cechy anatomiczne, więc niektóre z tych modeli będą pasować idealnie, a inne będą nieustannie wypadać z uszu. Jeśli należysz do drugiej grupy, radzimy rozważyć słuchawki z dodatkowymi plastikowymi zausznikami. Mocowane są do uszu (analogicznie do zauszników okularów) i dzięki temu pewnie trzymają słuchawki w środku. Słuchawki douszne w rzeczywistości nie izolują od dźwięków z zewnątrz. Z jednej strony jest to dobre (usłyszysz, jeśli ktoś cię trąbi lub woła w trasie). Z drugiej strony uciążliwe będzie słuchanie muzyki w metrze lub na hałaśliwej ulicy. Istnieją też inne modele. Ich główna różnica w porównaniu ze wtyczkami polega na tym, że są one instalowane nie tylko w małżowinie usznej, ale bezpośrednio w przewodzie słuchowym. W zestawie z reguły znajduje się kilka gumowych uszczelek o różnych rozmiarach, dzięki czemu zawsze można dobrać zestaw, z którym słuchawki będą solidnie przymocowane i nie będą powodować dyskomfortu.

Audictus Explorer 2

W przypadku AUDICTUS Explorer 2.0 głośniki neodymowe o średnicy 9 mm gwarantują wysoką jakość dźwięku. Są wyposażone w mikrofon i wbudowany przycisk, który umożliwia odbieranie połączeń i prowadzenie rozmów bez użycia rąk. Wytrzymały nylonowy kabel w oplocie i wytrzymały kątowy Mini Jack gwarantują długą żywotność sprzętu. Wyróżniają się stylowym, nowoczesnym wyglądem i metalicznym wykończeniem zewnętrznej powłoki. Ponadto możesz wybrać jedną z dwóch wersji kolorystycznych, która ci odpowiada. Ma 3 rozmiary silikonowych końcówek dousznych, dzięki czemu możesz wybrać, które idealnie do ciebie pasują. Ponadto dostępna jest wersja AUDICTUS Explorer 2.0 z nowoczesnym złączem typu C.

Philips SHB4305 BASS +

Bluetooth ze specjalnie dostrojonymi przetwornikami odtwarzają bogate basy, doskonałą izolację dźwięku i pewne dopasowanie, dzięki czemu możesz cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości. Głębokie i bogate basy zapewniające maksymalne poczucie rytmu. Odtwarzają efektywne niskie częstotliwości dzięki potężnym przetwornikom 12,2 mm w połączeniu z elegancką, kompaktową obudową. Słuchawki mogą pracować do 6 godzin bez ładowania. Cechuje je ergonomiczna konstrukcja z owalnymi i zakrzywionymi rurami dźwiękowymi zapewniającymi wygodne i naturalne dopasowanie. Możesz słuchać muzyki godzinami bez przerwy w pełnym komforcie.

Sennheiser CX 5.00G

Zestaw słuchawkowy łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. Imponująca jakość dźwięku z głębokimi basami firmy Sennheiser i możliwością sterowania funkcjami urządzenia przenośnego. Za pomocą pilota z 3 przyciskami i mikrofonem możesz odbierać połączenia i sterować muzyką za pomocą prostego naciśnięcia przycisku.