loader
Audio

Słuchawki bezprzewodowe douszne ranking 2020

Słuchawki bezprzewodowe są najpopularniejsze spośród wszystkich rodzajów słuchawek.

Apple AirPods

Tej wiosny Apple wydał szereg nowych produktów. To także nowe słuchawki bezprzewodowe AirPods. Pierwsza wersja tego modelu trafiła do sprzedaży ponad dwa lata temu i mimo wysokiej ceny stała się jednym z najbardziej udanych gadżetów Apple. Apple nazywa AirPods najpopularniejszymi bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi na świecie. To naprawdę udane urządzenie pod kilkoma względami: etui ze słuchawkami jest bardzo wygodne w noszeniu (mieści się w każdej kieszeni), same słuchawki są równie wygodne, jak EarPods, rzadko je trzeba ładować, a dzięki baterii wbudowanej w etui można to zrobić bez przerywania słuchania muzyki. Do tego mają naprawdę dobrą jakość dźwięku i świetnie funkcjonują w ekosystemie Apple: można np. używać słuchawek z Apple Watch bez smartfona, czy odtwarzać muzykę na iPhonie, ale sterować odtwarzaniem przez zegarek. I oczywiście inne urządzenia Apple z systemami operacyjnymi można podłączyć do AirPods.

Opakowanie nowych AirPods jest prawie dokładnie takie samo jak pudełko poprzedniej generacji. Jest kompaktowy, kwadratowy, zaprojektowany w lekkim minimalistycznym stylu. Jedyną różnicą jest napis Wireless Charging Case pod nazwą urządzenia.

Apple AirPods Pro

Wszystko, czego brakowało w pierwszych AirPodach, jest teraz w AirPods Pro: zamknięta konstrukcja, aktywna redukcja szumów i gesty do sterowania listą odtwarzania. A co najważniejsze, świetny dźwięk. AirPods nadal wyglądają bardzo charakterystycznie. Śnieżnobiała błyszcząca powierzchnia, kształt łezki i wystające łodygi - cechy konstrukcyjne dwóch pierwszych modeli pozostały na swoim miejscu. Jednocześnie Pro ma oczywiste różnice w stosunku do swoich przodków. Korpus każdej wkładki dousznej jest trochę spuchnięty i ciężki, aby pomieścić zaktualizowane komponenty wewnętrzne (i baterię o zwiększonym zasobie pracy), podczas gdy gałęzie, wręcz przeciwnie, uległy skróceniu. W rezultacie AirPods Pro nie są tak rzucające się w oczy. Najważniejszą rzeczą w AirPods Pro jest oczywiście mechanika izolacji z aktywną eliminacją szumów, dla której wyostrzona jest cała ścieżka dźwiękowa. Akustyka poprzednich modeli rozwija pomysły zawarte w standardowych przewodowych słuchawkach EarPods, które Apple umieszcza w pudełku z każdym Iphonem.

Mi True Wireless Earbuds Basic Xiaomi

Xiaomi stara się zawsze podążać za trendami i wprowadzać na rynek odpowiednie produkty. A ponieważ teraz coraz popularniejsze stają się całkowicie bezprzewodowe słuchawki, postanowili zwiększyć swoją obecność w tej niszy, wypuszczając kolejną wersję słuchawek, ale w wersji bardziej budżetowej i nazwanej Mi True Wireless Earbuds Basic. Słuchawki douszne są w całości wykonane z matowego tworzywa sztucznego, a ich kształt i ogólny wygląd bardzo przypomina zestaw słuchawkowy mono-Bluetooth Xiaomi Mi Bluetooth Earphone Mini. Pod względem użyteczności wkładki douszne są wygodne i prawie niewyczuwalne w uszach dzięki wadze 4,1 grama na słuchawkę. Wewnętrzna strona słuchawek jest wyposażona w średniej długości nakładki na styki i prowadnice dźwiękowe, które mają wycięcia do mocowania nauszników.